ZvířataOBJEVTE NEJZAJÍMAVĚJŠÍ SAFARI V ČESKU

Do české a moravské krajiny se vrací (nebo úplně nově přichází) velká zvířata. Vlci, orli, rysové, šakali, divocí koně, pratuři, zubři, orli, bobři, občas dokonce nějaký ten medvěd a k tomu "staří známí" jeleni, daňkové, mufloni, srnci …


Nabízíme speciální dovolenou pro milovníky zvířat. Takovou safari tour po Česku. Pokud máte rádi zvířata, vezměte s sebou všechny případné děti a vyrazte na okruh, kde budete téměř každý den pozorovat různá zajímavá zvířata, která u nás žijí ve volné – nebo skoro – volné přírodě. Nezveme vás do zoologických zahrad, ani různých chovných stanic, ale do české a moravské divočiny. "Téměř" každý den proto, že to pozorování zvířat občas "proložíme" nějakým dnem u vody nebo něčím jiným, abyste měli pestřejší prázdniny. Uvádíme zde pár příkladů, které svědčí o tom, že i u nás čekají na milovníky divokých zvířat zajímavé zážitky:


Příklad 1: V rezervaci, která se nachází v bývalém vojenském prostoru Milovice – Mladá (u Lysé nad Labem, mezi Brandýsem, Poděbrady a Mladou Boleslaví) probíhá od roku 2015 zajímavý a velice úspěšný experiment, jehož podstatou je návrat velkých zvířat – konkrétně divokých koní, praturů a zubrů, kteří u nás žili v pravěku, a ještě o něco déle, než se je lidem podařilo vyhubit. Zvířatům se daří nad očekávání výborně a množí se jako o závod.


Příklad 2: Šumavské safari, kde můžete ve svém přirozeném prostředí pozorovat jelena evropského. Jako malý bonus zde najdete i rysí výběh.


Příklad 3: Na řadě míst v České republice jsou vybudovány ptačí pozorovatelny a rozhledny, odkud lze sledovat různé zajímavé druhy ptáků.


Příklad 4: Na jednom místě v oblasti Českého lesa se nachází naučná stezka Vodní svět. Součástí této stezky je také pozorovatelna, odkud lze pozorovat bobry.Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás prostřednictvím následujícího formuláře: