Blog

Nezávislé cestování může pro někoho vypadat děsivě, ale ve skutečnosti je to jedna z nejzábavnějších věcí na světě. Pokud jste této báječné vášni zatím nepropadli nebo z ní máte strach, ale zároveň vás přitahuje, trochu Vás popostrčíme. Stačí trocha odvahy a dobrodružného ducha.

Když jsme v červenci 1990 vyrazili na dovolenou do Itálie s cílem ji procestovat, nezbylo nám, než ji procestovat autostopem. Bylo to nouzové řešení, ale, jak už to v životě bývá, někdy se z nouzového řešení vyklube revoluční postup. Cestování autostopem po Itálii bylo naprosto úžasné a po všech stránkách zajímavější než standardní postupy (auto,...

Když jsme v červenci 1990 vyrazili na dovolenou do Itálie s cílem ji procestovat, byl to hodně ambiciózní cíl. Cestovat autem bylo nad naše finanční možnosti - ostatně jsme ani žádné auto neměli. A totéž platilo o cestování vlakem nebo autobusem - o letadle nemluvě. Zbývala tedy jen jediná možnost - autostop.

Cestování v pravěku asi bylo trochu jiné než dnes, ale ačkoliv to možná z nadpisu tak vypadá, nechci psát o tom, jak vypadala dovolená kromaňonců. Tím "pravěkem cestování" myslím u nás dobu před rokem 1989. Jasně, není to úplně přesné. I v té době se dalo plnohodnotně cestovat po Československu a několika dalších zemích, jako bylo východní Německo,...

V poslední době jsem si oblíbil dlouhé cesty autem do dalekých zemí. Má to spoustu výhod a jenom jednu větší nevýhodu: Musíte nějak přetrpět nějaký ten první tisíc dva kilometrů jízdy po dálnici, než se dostanete do trochu cizokrajnějších oblastí. .