Thajsko a Kambodža


INDIVIDUÁLNÍ DOVOLENÁ V THAJSKU A KAMBODŽE

Při cestování do exotických zemí je dobrý nápad spojit dvě země dohromady. Jednu, kam se jezdí více, a druhou trochu "divočejší" nebo méně známou. V tomto případě třeba Thajsko a Kambodžu. Podobně není špatné spojit návštěvu Thajska třeba s Barmou, návštěvu Mexika s Guatemalou nebo třeba Peru s Bolívií.

Den 1: Let z Evropy do Bangkoku, 

Den 2: Přílet do Bangkoku, odjezd autobusem na ostrov Koh Chang (směrem Kambodža). Tropický ráj, který ještě nebyl zničen turistickým ruchem a jsou zde neporušená přírodní místa s krásnými plážemi bez davů.

Den 3 -5: Pobyt v bungalovu na ostrově Koh Chang, odpočinek po cestě, koupání.

Den 6: Cesta trajektem a pak autobusem do Kambdože, do města Siem Reap. Ubytování v Siem Reap.

Den 7-9: Pobyt v oblasti města Siem Reap, v jehož blízkosti se nachází světoznámé legendární město v džungli, jedna z nejslavnějších památek na světě – chrámové město Angkor Wat. Výlet na kole do Angkor Wat, výlet na kole do méně známého, ale neméně krásného města Angkor Tom, dále jízda na slonech, plavba lodí po jezeře Tonle Sap Lake, život v domorodých vesnicích, fauna a flóra v oblasti jezera.

Den 10: Cesta autobusem ze Siem Reap v Kambodži do Bangkoku, hlavního města Thajska

Den 11-13: Pobyt v oblasti Bangkoku, prohlídka Bangkoku – památky, trhy, plovoucí trhy. Případně jednodenní výlet autobusem do Kanchanaburi, které je východiskem pro legendární most přes řeku Kwai, nebo výlet do města Ayutthaya – památky. Večer odjezd nočním autobusem do města Surat Thani.

Den 14: Příjezd do města Surat Thani, pokračování místním autobusem do národního parku Khao Sok.

Den 15: Jednodenní výlet do krásného tropického parku Khao Sok – džungle, jezera.

Den 16: Pokračování autobusem do Krabi v jižním Thajsku.

Den 17 – 20: Pobyt u moře – koupání + jednodenní výlet lodí na neobydlené ostrůvky s krásnými plážemi – ostrůvky Phi Phi Don, Phi Phi Lay, Bamboo Island, Mosquito Island. Poslední den večer cesta nočním autobusem do Bangkoku.

Den 21: Poslední den – prohlídka Bangkoku.

Den 22: Odlet z Bangkoku do Evropy.


 Tento itinerář individuálního cestování po Thajsku a Kambodži je jeden z možných. Rádi vám připravíme jinou, podrobnou variantu. Na jejím základě vám kompletně naplánujeme, zorganizujeme a zajistíme celou individuální dovolenou. Odhadované náklady (tj. cena) za 3 týdenní dovolenou podle výše uvedeného itineráře: 30 000 – 40 000 Kč   na osobu (2023) - částka nezahrnuje jídlo, pití a suvenýry.


Láká vás taková dovolená? Nebo se třeba jen chcete něco nezávazně zeptat? Kontaktujte nás

prostřednictvím následujícího formuláře: