Panenské pláže


Pořád ještě v Evropě existují krásné pláže téměř bez lidí - pošleme vás tam na dovolenou

Pokud patříte mezi "plážové šílence", tak se vám možná už stalo, že jste si vyhlédli krásnou pláž a když jste dorazili na místo, něco tam nehrálo. Chtěli jste mít krásnou pláž v krásné přírodě (skoro) jen pro sebe a místo toho se mačkáte s tisíci dalšími plážovými šílenci. Přitom i na tak přeplněném a cestovatelsky rozvinutém kontinentě, jako je Evropa, taková nádherná místa stále jsou. Dejte nám vědět a my vám na nějakém takovém místě zajistíme vám výjimečnou individuální dovolenou u moře.

Řecko
Jednou z nejkrásnějších oblastí Řecka je poloostrov Pelopones na jihu země, kde se ve starověku rozkládala slavná Sparta. Hory, antické památky, stylová městečka, autentické Řecko, překvapivě málo turistů a velké množství hezkých přírodních pláží, kam ještě developeři nedorazili.

Albánie
Ještě před pár lety divoká Albánie je na nejlepší cestě stát se novým Chorvatskem. Zatím se to ale ještě úplně nestalo a pořád se zde najdou místa, kde stojí za to strávit dovolenou u moře.

Itálie
V Itálii se jezdilo k moři už za starého Říma. Mezi nejznámější letoviska bohatých Římanů patřily i Pompeje a Herkulaneum. Celkově tehdejší riviérou byla Kampánie, oblast kolem Neapole. Vyhledávaným přímořským resortem byla například bývalá řecká kolonie Cumae, také v této oblasti. Je to neuvěřitelné, jak se vlastně od té doby málo změnilo. A možná právě díky této dlouhé tradici si obyvatelé Itálie svého pobřeží váží a nedovolili jej "zabetonovat", jako se to děje třeba v Turecku. I dnes tam najdete krásné pláže, kde budete skoro sami - třeba v Kalábrii, na Sardínii, ale "tajná" místa jsou i v severní Itálii.

Kypr
Na Kypru je mým tipem severní Kypr - ten turecký. Ve "špičce" ostrova, úplně na konci leží půvabný poloostrov Dipkarpaz a na něm možná nejkrásnější, dosud hotely nezkažená, pláž v Evropě - Golden Beach.

Španělsko
Ačkoliv se to nezdá, ve Španělsku se dají najít úžasná místa u moře. V jižním Španělsku je řada krásných, developery "nepolíbených" (nebo spíš nezničených) pláží. Auto zaparkujete na lesní cestě, projdete lesem, seběhnete z kopce a pak uvidíte tu krásu.

Velká Británie
Léta jsou v poslední době stále teplejší a tak se objevují i další netradiční místa, kde by stálo za to strávit dovolenou u moře. Vedle znovuobjeveného Baltu jsou to i oblasti, které bychom asi tak úplně nečekali. Například hrabství Dorset v jižní Anglii nabízí řadu krásných přírodních nezastavěných pláží. Moře je tam v posledních letech teplotně snesitelné, ceny nižší, než bychom čekali, a bonusem je stará dobrá Anglie, se vším, co k tomu patří.

Můžeme vám kompletně zajistit dovolenou na některém takovém místě, dle vašeho výběru. Prožijte nezapomenutelnou dovolenou u moře a už nikdy nebudete chtít jezdit do "resortů". V případě vašeho zájmu nebo pokud se chcete jen zeptat, nás můžete kontaktovat prostřednictvím následujícího formuláře.