Východní Středomoří

                              Turecko a Řecko novýma očima

Dovolená u Středozemního moře to nemusí být jen přeplněné pláže, animační programy a popíjení drinků v hotelovém bazénu. Mohou to být také krásné přírodní pláže, kde budete skoro sami, toulání horskými vesničkami a spousta nezapomenutelných zážitků. Zajistíme vám nezapomenutelnou dovolenou v Řecku a v Turecku – v zemích, které sice patří mezi nejoblíbenější cíle Čechů, ale většina turistů tam cestuje formou "package" zájezdů. A je to trochu škoda, protože tím přichází o možnost tyto země skutečně zažít a o spoustu zajímavých zážitků. Obzvláště to platí o Turecku, kde miliony turistů míří do uměle vybudovaných resortů na jižním pobřeží. Vedle toho, že zde došlo ke značné devastaci nádherného tureckého pobřeží, je problémem to, že při dovolené v podobném resortu člověk v podstatě – s trochou nadsázky - ani nepozná, že je v Turecku. Je prostě jedno, co je to za zemi – univerzální all-inclusive dovolená, na níž člověk přichází o to, co je na cestování nejkrásnější.

 Chceme vám nabídnout něco jiného. Dovolenou, během které opravdu budete cítit, jak "chutná" Řecko, případně Turecko. Dovolenou v autentickém Řecku a v autentickém Turecku. Je dokonce možné, že budete překvapeni, až zjistíte, že to Řecko a Turecko, jak jste si je představovali, a které se v záplavě komerce trochu ztrácely, opravdu existují.

 Poloostrov Peloponés, kde v antických dobách existoval slavný městský stát Sparta, je pro hledání autentického Řecka ideální. Tato velká část Řecka není úplně skvěle dostupná letecky a možná i to je důvod, proč zde není tolik turistů. Najdete zde spousty prázdných a krásných pláží, romantické hory, úžasné antické památky a vesnice, kde si vás místní dědové v taverně budou se zájmem prohlížet.

 Turecko je mimořádně atraktivní země a mimo "nejprofláknutější" turistická místa se tam krásně cestuje a zjistíte, jak sympatická země to je. Kdo má rád pobyt u moře, tomu bych určitě doporučil Pataru a Cirali. Obzvláště Patara patří možná mezi nejhezčí pláže v celém Středomoří – 20 kilometrů dlouhá pláž pokrytá bílým pískem a s minimem lidí. Obě místa leží na jižním pobřeží Turecka a obě patří mezi oblasti, kde kladou vejce mořské želvy. Proto jsou tato místa chráněná a díky tomu nedošlo k jejich zabetonování turistickými resorty. Možností ubytování i restaurací je tady ale spousta – v malých penzionech a bungalovech, které do krajiny krásně zapadají a nijak ji nenarušují.


Chtěli byste zařídit dovolenou v Turecku, Řecku nebo v jiné zemi? Kontaktujte nás prostřednictvím následujícího formuláře: