Argentina


ARGENTINA AUTOBUSEM PRO MILOVNÍKY VÍNA A S NÁVŠTĚVOU U KOVBOJŮArgentina je zvláštní země. Asi nikde jinde mimo Evropu se nebudete cítit tolik jako v Evropě, jako právě v Argentině. Je to, vedle počtem obyvatel malé Uruguaye, země s nejvyšším podílem obyvatelstva evropského původu v Latinské Americe. Před druhou světovou válkou patřila Argentina mezi nejbohatší země světa. Zajistíme vám cestu po Argentině, během které poznáte životní styl Argentinců, uvidíte, jak žijí argentinští kovbojové "gauchos", živit se budete těmi nejlepšími argentinskými steaky a při cyklovýletu v argentinské vinařské oblasti ochutnáte místní vína. A samozřejmě nevynecháme spoustu krásných míst.


DEN 1 - Let Evropa – Buenos Aires

Den 2 - Příjezd do Buenos Aires, krátká aklimatizace, odlet vnitrostátním letem do města Ushuaia, nejjižnějšího města v Ohňové zemi.

cestovani-Argentina
cestovani-Argentina


Den 3-4 -Ohňová země. Trek na ledovec Glaciar Martial, buď pěšky nebo lanovkou. Asi 4hodinová plavba lodí – Beagle Channel – ledovce, mořská fauna.

Den 5 -Celodenní cesta autobusem do Rio Gallegos a dále přestup na noční lůžkový autobus RioGallegos – Puerto Madryn

Den 6-7 příjezd do Puerto Madryn u poloostrova Valdez na pobřeží Atlantiku brzy odpoledne, ubytování. Odpoledne výlet na kole na pláž lachtanů (cca 1 hodinu jízdy na kole od Puerto Madryn) – Punta Loma, jedno z nejlepších míst v Jižní Americe na pozorování zvířat - mořská i suchozemská fauna - velryby, tučňáci, lachtani, lamy, nandu, rypouši sloní, mořští ptáci, atd. Jednodenní výlet. Večer cesta lůžkovým autobusem Puerto Madryn - Mendoza,

dovolena-Argentina
dovolena-Argentina


Den 8 – Příjezd do města Mendoza, centra hlavní vinařské oblasti v Argentině.

Den 9 -10 – Pobyt pro milovníky vína. První den pronájem kola na celý den za mírný poplatek – v ceně je voda, víno a mapky tras s vinicemi/vinařstvími. Příjemný cyklistický výlet hezkou krajinou spojený s krátkými zastávkami ve vinařství. Druhý den – návštěva vybraných vyhlášených vinařství. Večer přesun nočním autobusem směrem na Buenos Aires, konkrétně do San Antonio de Areco,

Den 11 – Den 12 Město San Antonio de Areco, které leží cca 110 km od Buenos Aires, je centrem farmářské oblasti. V okolí města se nachází autentické nekomerční ranče, kde se lze seznámit se životem argentinských kovbojů – možnost vyjížďky na koni apod.

Den 13 – Den 14 Přejezd do Buenos Aires. Prohlídka argentinské metropole – mrakodrapy z 30. let (např. Edificio Kavanagh, před 2. světovou válkou bylo Buenos Aires metropolí amerického střihu – mnohem modernější než tehdejší evropská města). Dále večeře v některém z vyhlášených steak-housů, návštěva opery ve slavném divadle Teatro Colon, barevné domky ve čtvrti La Boca atd.

Den 15 – Zpáteční let do EvropyTento itinerář individuálního cestování po Argentině je jeden z možných. Rádi vám připravíme jinou, podrobnou variantu. Na jejím základě vám kompletně naplánujeme, zorganizujeme a zajistíme celou individuální dovolenou. Odhadované náklady (tj. cena) za 2týdenní dovolenou podle výše uvedeného itineráře cca kolem 50 000 Kč na osobu (2023) - částka nezahrnuje jídlo, pití a suvenýry. 


Láká vás taková dovolená? Nebo se třeba jen chcete něco nezávazně zeptat? Kontaktujte nás prostřednictvím následujícího formuláře: