Brazílie

                                                                             

                                 To nejlepší z Brazílie

V Brazílii najdete Amazonii, ekosystém Panatanal, který patří mezi nejlepší oblasti na světě pro milovníky zvířat, tropický ráj na souostroví Fernando de Noronha i krásné vodopády Iguaçu. I brazilská města stojí za návštěvu – latinskoamerická megalopole Sao Paulo (s předměstími téměř 23 milionů obyvatel) nebo trochu "komornější" metropole Rio de Janeiro, ještě i dnes futuristické hlavní město Brasilia anebo města s historickou architekturou Ouro Preto, Paraty, Mariana, Congonhas a Salvador.


Den 1 - 2:  Let Praha – Rio de Janeiro – Manaus, ubytování, v případě, že zbude čas, menší prohlídka města. "Amazonská metropole" Manaus má přes 2 miliony obyvatel a možná nejslavnější památkou je budova "amazonské opery" z konce 19. století.

Den: 3 – 7 Z Manausu cesta člunem do srdce amazonského pralesa. Zde strávíte několik dní výpravou s průvodcem, prozkoumáte deštný prales, pozorujete místní flóru a faunu a seznámíte se s místními kulturami.

Den 8 : Návrat do Manaus, odpočinek

Den 9 :  Let Manaus – Cuiabá, ubytování

cestovani-Brazilie
cestovani-Brazilie


Den – 10 -11 : Parque Nacional Da Chapada Dos Guimares –nádherné přírodní scénerie, jeden z nejkrásnějších národních parků v Brazílii, treky

Den 12 : Cesta autobusem Cuiaba – Campo Grande cca 8-10 hodin.

Den 13-16: Pantanal – mimo Afriku zřejmě nejlepší oblast na světě pro pozorování divokých tropických zvířat. V oblasti Pantanal lze při troše štěstí a s dobrým průvodcem pozorovat např. i jaguára.

Den 17: Cesta autobusem Campo Grande – Iguassu Falls

dovolena-Brazilie
dovolena-Brazilie


Den 18 - 19 : Vodopády Iguassu Falls – jedny z největších a nejkrásnějších vodopádů světa. procházky po stezkách a vyhlídkách, které nabízejí úchvatné výhledy na vodopády. Iguassu Falls leží na hranici s Argentinou (a také s Paraguayi) a na obou stranách je toho hodně k vidění. Doporučujeme dvoudenní pobyt – 1 den na brazilské a 1 den na argentinské straně.

Den 20 - 23: Let do města Florianópolis a přesun na ostrov Illha de Santa Catarina. Zde si můžete užívat krásné pláže (včetně přírodních pláží bez turistů),, šnorchlování, potápění a procházky v přírodě.

Den 24 : Hezká cesta autobusem Ilha de Santa Catarina - Rio de Janeiro po pobřeží Atlantského oceánu.

Den 25 - 26 : Rio de Janeiro Prohlídka Ria – známé turistické atrakce, jako je socha Krista Spasitele, hora "Cukrová homole" a slavné pláže Copacabana a Ipanema. Let Rio de Janeiro - EvropaTento itinerář individuálního cestování po Peru, Bolívii a Ekvádoru je jeden z možných. Rádi vám připravíme jinou, podrobnou variantu. Na jejím základě vám kompletně naplánujeme, zorganizujeme a zajistíme celou individuální dovolenou.


Láká vás taková dovolená? Nebo se třeba jen chcete něco nezávazně zeptat? Kontaktujte nás prostřednictvím následujícího formuláře: