Individuální dovolená v exotických zemích

(řekněte nám, kam chcete jet, na jak dlouho, co tam chcete vidět a zažít a my vám vymyslíme, naplánujeme a zajistíme skvělou dovolenou - nebo si můžete vybrat z připravených balíčků)


V první polovině 20. století byla Argentina jednou z nejbohatších zemí světa – bohatší než Německo nebo Francie, téměř na úrovni Kanady a ve srovnání s Buenos Aires vypadaly evropské metropole směšně zaostale … v některých vyhlášených steak-houses v Buenos Aires dělají hovězí steaky tak měkké, že se dají jíst lžičkou … v provincii Mendoza je tak rozvinutá vinařská kultura, že mezi místní atrakce patří výlety na kolech po vinicích a vinných sklípcích, podobně jako v Rakousku nebo na jižní Moravě …?

Rwanda jednou z nebezpečnějších, nejpřátelštějších a ekonomicky nejvíce prosperujících zemí Afriky. Jestli chcete zažít pravou Afriku a moc neriskovat, jeďte do Rwandy. Ještě před třiceti lety by tomu nikdo nevěřil V 90. letech 20. století se ve Rwandě odehrála jedna z nestrašnějších genocid v dějinách. Pojednává o ní i oceňované válečné drama, film Hotel Rwanda z roku 2004.

Thajsko bývá někdy nazýváno "zemí úsměvů" – a to ono opravdu je. Bohužel v turistických oblastech se vše trochu ztrácí ve falešných - byznysových - úsměvech. Ale když vyrazíte mimo turistická centra, poznáte šťastnou povahu Thajska a jeho obyvatel. Kambodža je přírodnější, méně zasažená masovou turistikou. Šikovná kombinace obou těchto zemí je zaručený recept na nezapomenutelnou dovolenou.

Tolik lidí tvrdí, že bylo na dovolené v Egyptě – tedy v Hurghadě a Sharm el Sheikh – ale potkat někoho, kdo byl v opravdovém Egyptě, je celkem rarita. Kdo třeba navštívil ostrovní chrám Philae na Asuánské přehradě … kdo navštívil velbloudí trh v Daraw … kdo si prochodil starou Káhiru ... nebo kdo viděl kamenný kruh v Nabta Playa …

Na každém kroku se mluví o bourání různých stereotypů (tedy něco jako nepravdivých pověr) … málokterý stereotyp si zaslouží zbourat tolik jako ten íránský. Obyvatelé této země, která má pověst muslimských fanatiků jsou v naprosté většině …. přátelští jako málokdo na této planetě … milují cokoliv, co má něco společného s Evropou … mají vlažný vztah k Islámu … a navíc tam mají rádi Pata a Mata

Vítejte v Mayské říši … v říši dávných velkoměst, ztracených v džungli … pestrobarevných autobusů … neuvěřitelně tuhých steaků a domorodých indiánských trhů – vlastně všechno je tam velmi indiánské … až na Belizi s nejmenším hlavním městem kontinentální Ameriky, kde žijí hlavně černoši, mluví se tam anglicky a vypadá to tam tak nějak "karibsky".

INDIE
INDIE

Těžko byste na našli zemi s většími kontrasty, než je právě Indie – pátá největší ekonomika světa, kde více než 300 milionů lidí žije za méně než dva dolary denně. Oblast města Bangalore se zařadila mezi nejvýznamnější oblasti IT technologií na světě – podle některých zdrojů předstihla i kalifornské "Sillicon Vallley" a Indie je třetí na světě podle počtu "dolarových miliardářů". Na druhé straně podle studie z roku 2013 žila třetina nejchudších lidí Světa právě v Indii. V Indii se nachází více než 300 000 mešit a více než 2 miliony hinduistických chrámů. Leží zde nejvyšší silnice sjízdná pro auta na světě a lidé se zde nejméně rozvádí – na 100 sňatků připadá v průměru 1 rozvod. Indie je zřejmě zemí s nejdéle nepřerušeně existující civilizací na světě – podle některých názorů zde civilizace bez přerušení existuje už 18 000 let.

PO STOPÁCH NEJVĚTŠÍCH ZÁHAD LIDSTVA - PERU, BOLÍVIE
PO STOPÁCH NEJVĚTŠÍCH ZÁHAD LIDSTVA - PERU, BOLÍVIE

Pro milovníky záhad nebo alternativních dějin lidstva je jižní Amerika skutečná zaslíbená země. Při cestování po Peru a Bolívie nebudete vědět, kam se podívat dříve. Určitě nesmíte vynechat přelet nad planinou Nazca s obřími obrazci, o jejichž účelu a autorech nevíme jednoduše nic. A samozřejmě záhadná města Puma Punku a Tihuanaco v Bolívii. Brána Puerta del Sol v Tihuanacu je podle některých autorů stará 14 000 let (ale "mainstreamovým" archeologům to raději neříkejte 😊 )

TO NEJLEPŠÍ Z BRAZÍLIE
TO NEJLEPŠÍ Z BRAZÍLIE

V Brazílii leží 60% Amazonského pralesa …. v roce 2007 zde žilo odhadem 70 indiánských kmenů, s nimiž ještě nikdo nenavázal kontakt … souvislé mořské pobřeží Brazílie je dlouhé asi 7500 km a je tak nejdelší na světě … také díky tomu zde podle cestovatelského serveru Tripadvisor najdeme nejvíce nejkrásnějších pláží na světě … málo známou skutečností je to, že druhé největší brazilské město – Rio de Janeiro – bylo během napoleonských válek po určitou dobu hlavním městem jedné evropské země – Portugalska.