Mexiko, Belize, Guatemala..Individuální cestování z jižního Mexika do Belize a Guatemaly

Co může být pro cestovatele krásnějšího? Letenka, pár věcí do batohu a kreditní karta. A pak už se jen toulat po střední Americe Výborné na tom všem je také to, že tam vlastně cestujete také s ostatními podobně naladěnými "gringy", se kterými si můžete v autobuse nebo večer u piva vyměňovat zážitky. Já sám jsem se díky tomu dostal třeba na samý vrchol čerstvě bouchající sopky Pacaya v Guatemala. Nezodpovědné, nebezpečné, ale úžasný zážitek.

     

Den 1 - 2: Let z Evropy, přílet do Cancúnu v Mexiku. Cesta autobusem do - Belize City (Belize)

Den 3: Belize City – Dangriga, cesta na tropický ráj, ostrůvek Tobbaco Caye

Den 4 - 5: Tobbaco Caye – koupání, šnorchlování, potápění


Den 4: Cesta autobusem do Flores (Guatemala), večer prohlídka městečka Flores

Den 5: Celodenní výlet do největších, výborně zachovalých ruin mayského města – Tikal, mayské pyramidy v džungli, výjimečná atmosféra; večer cesta nočním autobusem do Guatemala City

Den 6: Guatemala City, cesta do města Chichicastenango

Den 7: Návštěva jednoho z nejproslulejších domorodých trhů v střední Americe v Chichicastenangu, odpoledne cesta autobusem do San Pedro La Laguna (jezero Atitlán)

Den 8: Den u magického jezera Atitlán, pěší výlet

Den 9: Cesta do starobylého města Antigua, krásná španělská koloniální architektura.Den 10: Cesta autobusem do města San Cristóbal de las Casas (Mexiko), s přestupy, nádherné přírodní scénérie

Den 11: Prohlídka okouzlujícího mexického města San Cristóbal de las Casas (Mexiko), leží ve výšce 2200 m.n.m. Úžasná atmosféra:

Den 12: Cesta autobusem San Cristóbal de las Casas – Mazunte, může být s přestupy

Den 13: Mazunte, den na plážích, nekomerční přímořské městečko s výjimečnou, uvolněnou atmosférou

Den 14 - 15: Cesta autobusem Mazunte - Puerto Escondido: pobyt v přímořském středisku Puerto Escondido, koupání, pozorování delfínů, velryb atd.

Den 16: Cesta autobusem Puerto Escondido - Palenque: může být s přestupy

Den 17: Prohlídka ruin jednoho z nejslavnějších mayských měst Palenque, je považováno za nejkrásnější, dochovalé mayské pyramidy v džungli

Den 18: Cesta autobusem Palenque – Bacalar, může být s přestupy

Den 19: Pobyt u obrovského, krásného jezera Bacalar, které někteří právem označují jako mexické Maledivy

Den 20: Cesta Bacalar- Cancún, může být s přestupy, odlet domůTento itinerář individuálního cestování po jižním Mexiku, Guatemale a Belize je jeden z možných.  Rádi vám připravíme jinou, podrobnou variantu.  Na jejím základě vám kompletně naplánujeme, zorganizujeme a zajistíme celou individuální dovolenou. Odhadované náklady (tj. cena) za 2-3 týdenní dovolenou podle výše uvedeného itineráře: 40 000 – 50 000 Kč na osobu (2023) - částka nezahrnuje jídlo, pití a suvenýry.