Po stopách největších záhad lidstva



Napadlo vás někdy, že hodně dávná minulost možná vypadala trochu jinak, než se učíme ve škole? Tak to by vás mohla zajímat naše tematická cesta do Peru a Bolívie. Po celém světě – a když se dobře díváme – tak s trochou nadsázky na každém kroku, nacházíme obrovské množství památek, které současné teorie o dějinách lidstva před více tisíci lety (a dál do minulosti) nabourávají. Třeba Göbekli Tepe v Turecku staré asi 12 000 let, které by podle současných učebnic dějepisu vůbec nemělo existovat … nebo výzkum uznávaného geologa Roberta Schocha, který poměrně nezvratně prokázal, že eroze na povrchu egyptské sfingy byla způsobena klasickým deštěm – problém je v tom, že v místě, kde se Sfinga nachází, tak vydatně pršelo naposledy asi před 8 000 lety. Zdá se tedy, že Sfinga bude o dost starší, než jsme si mysleli. 

Ostatně, stačí si zajet do anglického Stonehenge, kde mají v návštěvnickém centru atrakci, kde si můžete vyzkoušet, jestli byste měli sílu na valení balvanů, ze kterých je Stonehenge postaveno, po kládách.Roztomilé a zábavné – ale hodně nepřesvědčivé. Než tvrdit, že "neolitičtí polodivoši" bez jakékoliv techniky provedli něco tak šíleného, jako že bloky o váze asi 25 tun valili po kládách v krajině bez jakýchkoliv silnic z lomů vzdálených až 180 mil (290 km) – by bylo asi férovější říct: "prostě nevíme". 

A "prostě nevíme" je výchozím bodem objevitelské cesty, na kterou se musíte vydat s otevřenou myslí a která se může stát opravdovým dobrodružstvím. Zveme vás na ní do Peru a Bolívie, zemí dávných civilizací, které jsou pro ni jako stvořené. Machu Picchu .. obrazce na planině Nazca … Ollantaytambo … jezero Titicaca … záhadné město Tiwanaku s Puma Punku – a spousta dalších, třeba méně známých ale neméně fascinujících míst vám dá možnost podívat se na věci z jiného úhlu.



Chtěli byste zařídit dovolenou v Peru, Bolívii nebo v jiné zemi? Kontaktujte nás prostřednictvím následujícího formuláře: