Po stopách největších záhad lidstvaNapadlo vás někdy, že hodně dávná minulost možná vypadala trochu jinak, než se učíme ve škole? Tak to by vás mohla zajímat naše tematická cesta do Peru a Bolívie. Po celém světě – a když se dobře díváme – tak s trochou nadsázky na každém kroku, nacházíme obrovské množství památek, které současné teorie o dějinách lidstva před více tisíci lety (a dál do minulosti) nabourávají. Třeba Göbekli Tepe v Turecku staré asi 12 000 let, které by podle současných učebnic dějepisu vůbec nemělo existovat … nebo výzkum uznávaného geologa Roberta Schocha, který poměrně nezvratně prokázal, že eroze na povrchu egyptské sfingy byla způsobena klasickým deštěm – problém je v tom, že v místě, kde se Sfinga nachází, tak vydatně pršelo naposledy asi před 8 000 lety. Zdá se tedy, že Sfinga bude o dost starší, než jsme si mysleli. 

Ostatně, stačí si zajet do anglického Stonehenge, kde mají v návštěvnickém centru atrakci, kde si můžete vyzkoušet, jestli byste měli sílu na valení balvanů, ze kterých je Stonehenge postaveno, po kládách.Roztomilé a zábavné – ale hodně nepřesvědčivé. Než tvrdit, že "neolitičtí polodivoši" bez jakékoliv techniky provedli něco tak šíleného, jako že bloky o váze asi 25 tun valili po kládách v krajině bez jakýchkoliv silnic z lomů vzdálených až 180 mil (290 km) – by bylo asi férovější říct: "prostě nevíme". 

A "prostě nevíme" je výchozím bodem objevitelské cesty, na kterou se musíte vydat s otevřenou myslí a která se může stát opravdovým dobrodružstvím. Zveme vás na ní do Peru a Bolívie, zemí dávných civilizací, které jsou pro ni jako stvořené. Machu Picchu .. obrazce na planině Nazca … Ollantaytambo … jezero Titicaca … záhadné město Tiwanaku s Puma Punku – a spousta dalších, třeba méně známých ale neméně fascinujících míst vám dá možnost podívat se na věci z jiného úhlu.Chtěli byste zařídit dovolenou v Peru, Bolívii nebo v jiné zemi? Kontaktujte nás prostřednictvím následujícího formuláře: