Dovolená v Maroku? Dovolená v Maroku!

02.06.2024


Na jih a jihovýchod od Evropy leží spousta exotických zemí. Všude jsou ale nějaké nepříjemnosti. V Maroku ne. Když máte chuť na opravdovou rodinnou exotickou dovolenou (tento blog i celý náš web je věnován individuálnímu, nezávislému cestování – ne "package" zájezdům cestovek) a nechce se vám jen za letenky pro rodinu dát dohromady minimálně vysoké desetitisíce korun, můžete se zkusit porozhlédnout po blízkém okolí. Máme tady osvědčené Turecko, ale to se v posledních desetiletích hodně přiblížilo Evropě, takže jakkoliv je to tam prima, začíná být až moc civilizované. Jaké jsou další možnosti?


Hodně lidí z Evropy jezdí do Emirátů, které se ale nedají považovat za opravdu exotické země. Staly se z nich spíše takové luxusní turistické resorty. Co se týče dalších zemí Arabského poloostrova – trochu zajímavější je Omán, i když i pro ten částečně platí to, co pro Emiráty. Saúdská Arábie není právě cestovatelsky přívětivá a Jemen je momentálně rozvrácená země. Když se posuneme na sever, Kuvajt je také spíš beton než pravá exotika a moc nemají zájem, aby jim tam někdo jezdil. Jordánsko by byla určitě dobrá volba, ale vzhledem k současné situaci na Blízkém Východě (červen 2024) to není ideální místo na rodinnou dovolenou. Z politických a bezpečnostních důvodů to platí i pro Írán, o Iráku a Sýrii je lepší nemluvit. A potom máme severní Afriku. Egypt pro ostřílené cestovatele určitě problém není, ale na individuální cestování s dětičkami až tak bezpečný není (dost se tam krade a občas i divoce), v Tunisku platí pořád výjimečný stav a Alžírsko nebo Libye jsou problematické. Zůstává nám Maroko. Ano. Když si budete chtít sami bez obav procestovat opravdu exotickou, a přitom pohodovou zemi v blízkém dosahu, Maroko je asi nejlepší volba.


S nízkonákladovou letenkou se tam dostanete hodně levně i rychle. Celou zemi krásně procestujete autobusy (půjčovat si auto bych nedoporučoval – jestli v Maroku hrozí nějaké nebezpečí, tak je to od šílených řidičů). I podle opatrných doporučení webu českého ministerstva zahraničí je Maroko bezpečná země. Není to přitom žádná vyumělkovaná Dubaj, ale stálý pravý Orient. Přátelští lidé, krásné památky, příroda, zajímavá kultura, Sahara, skvělé jídlo i moře. ¨Napište nám prostřednictvím následujícího dotazníku a my vám zajistíme v Maroku nezapomenutelnou dovolenou, která vás rozhodně finanční nezruinuje.